Dobra książka / Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

Niesamowite przygody skarpetek

Jak zachęcić dziecko do czytania? Proponując mu wspaniałe książki do przeczytania! Tylko w ten sposób możemy sprawić, że nasze dzieci chętnie będą sięgały po książki prosząc dorosłych o przeczytanie (wtedy kiedy same nie umieją jeszcze czytać) lub samodzielnie chwytając za książkę, kiedy tylko mają wolną chwilę. Nie zapominajmy o tym, że książki to jedna z najcenniejszych wartości w naszych czasach. Czytanie pozytywnie wpływa na rozwój maluchów. Jeżeli szukamy ciekawej pozycji, którą dziecko może samodzielnie lub wspólnie z rodzicami przeczytać, to będzie to na pewno “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” autorstwa Justyny Bednarek (https://www.taniaksiazka.pl/niesamowite-przygody-dziesieciu-skarpetek-justyna-bednarek-p-526589.html).

Gdzie podziały się skarpetki?

Drodzy dorośli, czy zawsze udaje Wam się wyjąć wszystkie skarpetki z pralki? Włożyliście 10 par i wszystkie 10 par kompletnych wyjęliście? Oczywiście, że nie. Każda mama i na pewno część ojców doskonale wie, że skarpetki giną w pralce i nie wiadomo co się z nimi naprawdę dzieje. Czy jednak zastanawialiśmy się nad tym, co w takim razie się z nimi dzieje? Czy pochłania je jakaś czarna dziura, która znajduje się w pralce? Czy jakiś potwór je zjada? A może skarpetki…samodzielnie wyruszają w świat? Tak, tak właśnie jest, a przynajmniej w domu Małej Be. Rodzice dziewczynki zaintrygowani i trochę źli przez to, że ich skarpetki notorycznie giną postanawiają wezwać do domu hydraulika, który ma ocenić co się dzieje, że skarpetek nigdy nie ma. Spec od pralek odkrywa dziurę, którą skarpetki uciekają z prania! Znudzone siedzeniem w koszu na pranie przez dziurę skarpetki uciekają w świat, aby przeżyć swoje własne przygody. Dzięki temu ich życie nie jest tak szare i nudne.

Dziesięć skarpetek

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek to wspaniałe opowieści, które ukazują, że tytułowe skarpetki potrafią przeżyć naprawdę wspaniałe historie. Jedna z nich została mamą osieroconych myszek. Z kolei jeszcze inna skarpetka rozpoczęła wielką, hoolywodzką karierę. Szpital, puchaty kotek kontra szorstka wełna i jeszcze wiele innych – autorka tej wspaniałej książki w świetny sposób bawi się najróżniejszymi motywami literackimi począwszy od opowieści familijnej, po wątek kryminalny z udziałem skarpetek. Jest to naprawdę wspaniałe wyjaśnienie tego, co dzieje się z naszymi skarpetkami, kiedy tylko znikają w praniu i już nigdy się nie pojawiają. Ta wspaniała i pełna humoru książka to jedna z najważniejszych pozycji na rynku literackim, która w 2015 roku została wyróżniona tytułem najlepszej książki w konkursie “Przecinek i Kropka” oraz Nagrodą Literacką Warszawy. Warto po nią sięgnąć.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

Author

biuro@seodot.pl