Dobra książka / Uczę się mówić. Pucio uczy się mówić

Naucz mówić swoje dziecko razem z Puciem

Uczę się mówić, Pucio uczy się mówić” to prawdziwy hit wydawniczy dla najmłodszych ostatnich lat. Idealna propozycja dla dzieciaczków, które mają około roku z kawałkiem i które właśnie zaczynają składać swoje pierwsze sylaby. Marta Galewska-Kustra stworzyła idealną pozycję, która pomoże dzieciom po pierwsze nauczyć się skoncentrować nad krótką czytanką, co dla niektórych malców bywa nie lada wyzwaniem, ale też uczy przejść od tego najprostszego “mama” i “tata” do bardziej złożonych sylab.

Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych

Książeczka ta nosi podtytuł “Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych”  doskonale oddaje to, czym jest ta pozycja. To nie jest jedna konkretna historia, tylko zlepek różnych scenek rodzajowych, w trakcie których dzieci mają szansę nauczyć się naśladować różne dźwięki, które towarzyszą życiu codziennemu. Na przykład gotująca zupa wydaje dźwięki ” bul-bul-bul”, a telefon dzwoni “dzyń- dzyń”. Te krótkie wyrażenia dzieci z pewnością słyszały już nie raz, jednak dzięki zebraniu ich w formie jednej książeczki i dzieci częstemu powtarzaniu, z pewnością się utrwalą i pomogą małym brzdącom zacząć ich używać.

Dźwięki w świecie zwierząt

W książce Marty Galewskiej- Kustry nie zabraknie także całej ferii zwierząt i odgłosów jakie one wydają. Chyba każde dziecko przechodzi przez etap, kiedy uczy się naśladować dźwięki wydawane przez zwierzątka. Maluchy wiedzą, że kotek robi “miau” a piesek “hau”, ale oprócz tego najmłodsi dzięki przygodom Pucia dowiedzą się jakie odgłosy wydaje bocian i koza. Pozna dźwięki baranków i zajączka, a także charakterystyczne brzęczenie komara.

Niepodważalnym atutem tej książeczki są niepowtarzalne, bardzo oryginalne ilustracje, które z pewnością przyciągną uwagę malucha i pomogą mu choć na chwilę skoncentrować się na wydarzeniach z opowiadań. Zaletą są też krótkie i jednocześnie niezależne od siebie scenki, które są opisywane oraz to, że opisy są bardzo zwięzłe. Dla niespełna dwulatków jest to ogromnym plusem, ponieważ nie pamiętają one jeszcze długich i złożonych historii i łatwo się dekoncentrują. Czytając Pucia z dzieckiem rodzice zapewne już przy drugiej lub trzeciej powtórce zauważą, że maluch zaczyna powtarzać pewne rzeczy za nimi. Z czasem dzieci same zaczną mówić odpowiednie frazy dźwiękonaśladowcze już bez pomocy rodziców oraz zaczną ich używać w życiu codziennym. A od tego momentu to już tylko krok będzie ich dzielił od rozpoczęcia samodzielnego mówienia. Najpierw rozpocznie się komunikacja za pomocą poszczególnych sylab i fraz, aż skończą na pełnych zdaniach. Czytanie dzieciom ma ogromną moc, nie zapominajmy o tym.

Baby obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

Author

biuro@seodot.pl